Hlavná stránka

Vitajte na stránke JEWEL SK


      Vážení priatelia – návštevníci! 
   
 

    Upozornenie.     
    V súčasnosti je táto stránka ešte vo výstavbe, preto nemusí na nej fungovať všetko správne. 


Hudobna skupina jewel sk 070     Srdečne Vás vítame na stránke hudobnej skupiny JEWEL SK. 

     Zriadili sme ju, aby sme sa Vám cez ňu predstavili, kto sme a čo robíme, ako sme vznikli, naše plány do budúcnosti a mnoho iného. 
     Tiež sa chceme cez ňu s Vami podeliť o naše skúsenosti (napr. svadobné, ale i iné), nadobudnuté z nášho muzikantského účinkovania od roku 2000.

     Ako sa na nej zorientujete? Jednoducho.
     
Pri pozeraní tejto strány cez PC na jej hornej časti, pod logom (klenotomlogo)
 je menu: Úvod, Informácie, ... atď.
     Keď naň nadídete myšou, roztvorí sa na jednotlivé položky (nadpisy kategórii alebo článkov). Je na Vás, ktorú položku si chcete pozrieť, stačí na ňu kliknúť ľavým tlačidlom myši. 

     Keď si kliknete na položku v menu: "Uvod", nájdete v nej dôležité, informatívne články o skupine JEWEL SK a o tejto stránke.

     Gulky 
     Na spodnej časti stránky, uvidíte malé farebné guľky, ako na obrázku v riadku nad týmto. Po kliknutí na niektorú z nich, prestavíte si farbu tejto "stránky JEWEL SK", podľa vlastnej chuti.

     V položke menu "Informácie" je článok od Joja, ako sa on pozerá na skupinu. V ďalších štyroch článkoch sa dočítate ako JEWEL SK v roku 2000 vznikol, čo odvtedy prežil, ako prosperuje a mnoho ďalšieho.

     Tretia položka menu: "O svadbách všeobecne" je určená článkom, ktoré sa venujú informáciám o svadbách. Za tie roky sme ako kapela zozbierali množstvo skúseností zo svadieb, ktoré takýmto spôsobom chceme odovzdať všetkým, ktorí svadbu plánujú organizovať. Je pre každého praktickejšie učiť sa na skúsenostiach, či omyloch iných, ako na svojich. Veríme milí priatelia, že Vám naše skúsenosti budú v mnohom nápomocné.

     Položka "Svadobný program JEWEL SK" je špecialne určená na články, cez ktoré Vás chceme zoznámiť, ako skupina JEWEL SK vedieme svadby. Súčasne Vierka ako starejšia a Jojo ako harmonikár. Je to kompletný svadobný program. Prečo? Lebo sme niekoľko krát zažili, že keď sme ju nemali komplet v našej réžii, niečo sa na nej pokazilo. Buď z nejakých dôvodov zlyhal starejší, alebo nejaké iné okolnosti spôsobili, že nedopadla podľa predstáv. Vždy sa snažíme všetko robiť k maximálnej spokojnosti všetkých zúčasnených, teda aj k našej.

     V položke "Piesne" Vám zas dávame možnosť vypočuť si a prípadne si zadarmo stiahnuť piesne z nášho CD ako (audio) MP3, WAV, alebo (video) DVD . Stáva sa nám, že mnohí si chcú od nás kúpiť CD-čko. Nemôžeme ho predávať, lebo práva na jeho predaj sme dali televízii Šláger.
     Veríme, že aspoň takýmto spôsobom Vás naše pesničky z CD potešia.


JEWEL SK z pohľadu Vierky

    Milí priatelia, čitatelia.

Hudobna skupina jewel sk 012     Srdečne Vás vítame na našej hudobnej stránke skupiny Jewel SK. Stránka slúži hlavne na to, aby sme sa Vám predstavili, zviditeľnili sa a aby sme vám priblížili spôsob našej produkcii na jednotlivých vystúpeniach.

     Či ste sa už na našu stránku dostali náhodou, alebo na základe odporučenia od vašich priateľov veríme, že sa na stránke dozviete to, čo potrebujete.

     Sme hudobné duo, ktoré účinkuje už od roku 1999. Moje meno je Vierka a kolega sa volá Jojo.Počas nášho účinkovania, sme už odohrali veľké množstvo rôznych podujatí či už väčších alebo menších. No pre nás je každá akcia rovnako dôležitá bez ohľadu na množstvo ľudí. Môžete sa s nami stretnúť na svadbách, zábavách, obecných podujatiach, firemných večierkoch, jubileách, atď.

 Hudobna skupina jewel sk 092    Vzhľadom na rôznorodosť akcií a požiadaviek poslucháčov snažíme sa, aby aj náš repertoár bol rôznorodý. Ľudovo povedané, máme v ňom  z každého rožka troška. V priebehu roka dopĺňame repertoár o žiadané skladby, ktoré sa hrajú v rádiách a sú ľuďmi na zábavách žiadané. Všetko, čo sa dá zahrať a zaspievať po slovensky a česky, nacvičujeme a keď je to vhodné, zahraničné skladby púšťame z notebooku. Týmto spôsobom máme veľmi rozsiahli repertoár. 
     Ten, kto si nás objedná, má dva v jednom:
     živá kapela + DJ.

0E6A3709      Okrem toho je súčasťou našej hudobnej produkcii aj harmonika. Veľmi často na zábavách a svadbách počas prestávok Jojo zoberie harmoniku a hrá pre tých, ktorí si radi zaspievajú. Vznikajú pri tom veľmi pekné okamihy, kedy sa ľudia zídu na parkete, pochytajú sa a spoločne spievajú. No a pretože máme elektronickú harmoniku, ktorá znie akoby hrala celá kapela, tí ktorí nespievajú často krát si vyskočia zatancovať aj počas prestávky. Určite si to viete predstaviť.
      Preto, kto si nás objedná, už má tri v jednom:
      živá kapela + DJ + harmonika.

     Počas našich vystúpení hráme veľmi radi pesničky na želanie. Veľmi radi niekomu pošleme pesničku aj s venovaním od človeka, ktorý dal pesničku zahrať.

 

      Ak si niekto zaistí JEWEL SK na svadbu, môže využiť možnosť, že mu je v cene produkcii "ZDARMA" poskytnutý aj program starejšieho!!! Teda vám organizačne aj hudobne podchytíme celý priebeh vašej svadby od začiatku až do konca.

     A len zopakujem že, kto si nás objedná, už má štyri v jednom:
     živá kapela + DJ + harmonika + program starejšieho.


     Takže si to môžeme zhrnúť.
     Hudobná skupina JEWEL SK je vynikajúca voľba pretože je to kombinácia živej kapely aj s reprodukovanou hudbou, s harmonikou a starejšou. Takáto variácia je vynikajúca voľba pre vašu plánovanú akciu.     Každá firma musí mať správne fungovanie ak chce byť úspešná. Preto by mali mať ľudia v tejto firme správne pridelené úlohy. Každý by mal robiť to, v čom je najlepší. Tohto sa držíme aj my - Jeweláci.

jewel sk     Technickú stránku v skupine rieši a navrhuje Jojo. Nakoľko sa hudbou zaoberá už viac ako štyridsať rokov, jeho skúsenosti a technické znalosti sú veľmi veľké. Je veľmi zdatný programátor, ovláda klávesy, harmoniku, gitaru basgitaru. Je teda aj veľmi muzikálne zdatný a preto, čo sa týka hudby a aparatúry, má to na starosti práve on. Tak isto veľmi krásne spieva.Pri nákupe aparatúry sa vždy dohodneme, čo by sme asi tak chceli. On spraví prieskum, čo by bolo pre nás to pravé orechové, a ide sa na vec.

     Jozef Mališ   
     Funkcia: Klávesák, harmonikár, spevák, hudobný a technický vedúci      
     Adresa: Unionka 8805/80, 960 01 Zvolen    
     Tel. / Email / WWW: +421 911 439 909  / Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. / www.jewel.sk   

 


 

jewel sk vierka     Ja (Vierka), zas riešim finančnú časť. Ako každá žena, mám veľmi kladný vzťah k peniažkom a som celkom dobrá hospodárka. Preto, ak je treba, v kapele zabezpečiť financie - je to na mne. 

     Ako to Jojo vždy správne okomentuje, ja som v kapele tá viac ukecaná. Prischla mi preto v kapele rola moderátorky, komentátorky a starejšej. Počas nášho vystúpenia uvádzam pesničky, prednášam prípitky, vítam hostí,  atď. Počas svadby zas vediem hovoreným slovom celú svadbu, od odobierky až po ranné lúčenie. Samozrejme počas hudobnej produkcii spievam.
     Tak isto komunikácia so zákazníkom, plánované akcie a obsadenie kalendára, je mojou úlohou. 

       Vierka Triznová, rod. Giertlová      
     Funkcia: Manažér skupiny, speváčka, starejšia, konferencier      
     Adresa: Krivánska 28, 974 11 Banská Bystrica      
     Tel. / Email / WWW: +421 905 936 833 / 
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. / www.jewel.sk      

  
     P.S. V ďalších článkoch sa dozviete ešte viac. Čítajte ďalej!!!      

 

Vedenie zábav s harmonikou

      Milí priatelia.
     Tento článok je viac určený pre vás, s ktorými sme sa na zábavách ešte osobne nestretli. Chceme Vám takto priblížiť, ako prebiehajú zábavy na ktorých účinkujeme my, skupina JEWEL.

IMG 5363     Na každej zábave sa snažíme vytvoriť čo najlepšiu atmosféru, a či je to už pesničkami na želanie, alebo tým, že sa snažíme dopĺňať náš repertoár novými pesničkami.

     V roku 2016-2017 si Jojo kúpil elektronickú harmoniku. Dal si predsavzatie, že sa na nej naučí hrať nielen ľudové piesne, ale aj piesne iných žánrov. Mal cieľ využiť ju na produkciách nielen na to, aby si ľudia s ním zaspievali a počúvali ho, ale ak by mali chuť, môžu si aj zatancovať.

     Začiatky boli ťažké, lebo veľa ľudí nepoznalo takúto harmoniku a mysleli si, že je to play back. Niektorí harmonikári hrávajúci na klasických harmonikách to odsudzovali, iní nadšene obdivovali. No reakcie boli naozaj veľmi rôzne.


   Dôležitejšie ale bolo, že väčšina ľudí bola nadšená podobne, ako na nasledujúcich videách. Preto sme počas zábav cez prestávku chodili pomedzi ľudí a hrali sme im pesničky na želanie, ktoré si s nami mohli zaspievať. Veľa krát sa strhla taká krásna atmosféra, že ľudia sediaci pri stoloch povyskakovali, pochytali sa na parkete do kruhu a krásne spievali s nami. Elektronická harmonika má rytmus, lebo v jej doprovodnej sekcii (ľavá ruka) môžu znieť aj bicie, čo Jojo perfektne využíva. Vďaka rytmusu sa spievajúci aj roztancovali, a nastalo ďalšie tanečné kolo, ale s harmonikou. Postupom času sme sa zhodli na tom, že pokiaľ budú mať ľudia záujem, vždy do našej hudobnej produkcie vsunieme pomedzi  prestávky harmoniku.

     Dnes je situácia taká, že keď prídeme hrať nejakú zábavu, častokrát nás vítajú otázkou. „Jožko dúfam že harmoniku máš?!“ A my už vtedy vieme, že nálada bude zas vynikajúca. Možno takáto, prípadne ešte lepšia, ako z dvoch ukážok.
     Takže milí priatelia, ak sa stretneme na našich zábavách, môžete si byť istí, že si nie len fantasticky zatancujete, ale aj dobre od srdca zaspievate.
     Preto neváhajte, príďte sa zabaviť. Veľmi radi sa s vami stretneme a zabavíme všetci spoločne.

Váš Jojo &Vierka JEWEL SK.